Sophos kupił Braintrace, amerykański start-up specjalizujący się w obszarze NDR (network detection and response). Jego rozwiązania umożliwiają gromadzenie i przesyłanie danych o zdarzeniach stron trzecich z zapór ogniowych, serwerów proxy i sieci VPN, według Sophosa znacznie poprawiając możliwości wykrywania zagrożeń i reakcję na podejrzaną aktywność.

Braintrace powstał w 2016 r. Zatrudnia ponad 40 osób. Start-up uzyskał dotąd 10 mln dol. finansowania.

Analitycy danych oraz bezpieczeństwa dołączyli do zespołów reagowania na zagrożenia (MTR) Sophosa. Brytyjska korporacja zapowiedziała, że planuje wprowadzić technologię Braintrace dla MTR i Extended Detection and Response (XDR) w I połowie 2022 r.

Firmy często są w błędzie

„Firmy każdej wielkości często błędnie obliczają swoje zasoby i skalę ataku, zarówno lokalnie, jak i w chmurze” – zauważa Joe Levy, dyrektor techniczny Sophosa.

„Obrońcy czerpią korzyści z 'systemu kontroli ruchu lotniczego’, który widzi całą aktywność sieciową, ujawnia nieznane i niechronione aktywa oraz w bardziej niezawodny sposób eksponuje złośliwe oprogramowanie” – dodaje komentując nowy zakup firmy.

Jedno przejęcie za drugim

Nie ujawniono wartości przejęcia Braintrace. Informacja o umowie pojawia się niedługo po tym, jak Sophos kupił Capsule8, co pozwala firmie zwiększyć możliwości wykrywania i reagowania na zagrożenia serwerów i środowisk chmurowych z systemami Linux.