ComArch Internet Ventures (CIV), spółka zależna ComArchu, wprowadziła na rynek usługę typu ASP (Application Service Provider) o nazwie Casper.
Usługa polega na udostępnianiu przez Internet aplikacji biznesowych i biurowych na zasadzie opłaty abonamentowej za każdą usługę. Casper jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw, zatrudniających od 1 do 100 osób, mających nie mniej niż 4 mln zł obrotu. To kompletne rozwiązanie – od podłączenia do Internetu przez przechowywanie danych klienta w Data Center po zestaw aplikacji wspomagających zarządzanie firmą.
W skład usługi wchodzą m.in. następujące pakiety:
– dostęp do Internetu – podłączenie za pomocą linii dzierżawionych (Tele2) lub dostępu typu dial-up,
– poczta elektroniczna – skrzynka pocztowa o wielkości co najmniej 12 MB, dostępna przez przeglądarkę,
– serwery wirtualne – możliwość tworzenia wizerunku firmy przez własną stronę WWW, zaprojektowaną samodzielnie, lub też przez zestaw WebDesign systemu Casper,
– rachunkowość – zintegrowany system zarządzania do kontrolowania i automatyzacji procesów finansowo-księgowych, sprzedaży, kadr, płac i logistyki (pakiet CDN Opt!ma),
– sklep internetowy,
– moje biuro – wersja testowa pakietu Microsoft Office,
– moi klienci – obsługa klientów przez strony WWW.

Sprzedaż usług systemu Casper odbywa się przez sieć partnerów. Cennik systemu jest oparty na miesięcznym abonamencie za korzystanie z aplikacji. Przykładowe ceny: dwa konta e-mail po 12 MB, serwer wirtualny 12 MB, wizytówka WWW, informacje biznesowe – 19,90 zł netto, korzystanie z pakietu CDN Opt!ma Faktury 39 zł netto.