Nowe postępowanie w lubelskim sądzie ma zapewnić infrastrukturę druku w najbliższych latach – nie są to jednak zakupy urządzeń, lecz korzystanie ze sprzętu i materiałów głównie w modelu usługowym.

Przetarg obejmuje kompleksowy serwis drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, dzierżawę drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych wraz z dostawą materiałów eksploatacyjnych oraz usługę outsourcingu wydruku, skanowania i faksowania. Zamówienie będzie realizowane w sądzie okręgowym w Lublinie, który ogłosił przetarg, jak w i sądach w całym regionie.

Umowa ramowa z wykonawcą zostanie podpisana na 2 lata. Lubelski wymiar sprawiedliwości gotów jest przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 7,57 mln zł brutto. Wykonawcy oferują znacznie niższe kwoty.

Oferty złożyli:
Bluebrain (5,19 mln zł)
JM Data (5,37 mln zł)

Większą liczbę punktów niż za cenę sąd zamierza przyznać za kryteria jakościowe.

Kryteria wyboru stanowią:
cena (30)
jakość materiałów eksploatacyjnych (30)
czas skutecznego usunięcia awarii (25)
czas skutecznego uruchomienia usługi (10)
uśredniony miesięczny koszt dzierżawy urządzeń w prawie opcji II (5)

Sądy wolą oryginalne tonery

Obaj integratorzy zaoferowali czas skutecznego uruchomienia usługi w ciągu 20 dni od zawarcia umowy.

Punkty za jakość są przyznawane za materiały OEM albo inne, ale rekomendowane przez producenta sprzętu.

Najwyżej punktowany jest czas usunięcia awarii do 4 godz. (a maksymalny dopuszczalny – 7 godz.).

Opcja I przewiduje zapotrzebowanie na dodatkowe ilości wydruków. W przypadku maszyn mono jest to 6 tys. stron A4, a kolorowych – 1 tys. str.

Opcja II dotyczy dodatkowych wydzierżawianych urządzeń. Mogą być nowe albo używane, z tym że nie starsze niż 3 lata, o „przebiegu” maksymalnie 200 tys. wydruków.

Dzierżawa prawie 470 drukarek, serwery, karty…

Sądy chcą wydzierżawić 336 drukarek laserowych A4 mono, które drukują z prędkością co najmniej 35 str./min., a normatywny cykl pracy to minimum 60 tys. str. miesięcznie. W tym 193 maszyny powinny mieć 1 podajnik na 500 arkuszy, a 143 – dwa podajniki szufladkowe (500 + 500 A4).

Wymiar sprawiedliwości potrzebuje również 53 kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych A3, z minimalnymi prędkościami drukowania dla A4 25 str./min, a dla A3 14 str./min. oraz 13 szt. kolorowych A3 z finiszerem. Ponadto wykonawca wydzierżawi 33 drukarki do okładek akt (A3+) oraz 33 drukarki etykiet o prędkości wydruku 120 mm/sek.

Sądy zamawiają również infrastrukturę obsługi kart zbliżeniowych, w tym 1,2 tys. transponderów RFID.

Zamówienie obejmuje też 8 serwerów, w tym 7 z czterordzeniowym CPU, a także 1 z ośmiordzeniowym procesorem i co najmniej 4 dyskami po 1 TB każdy, oraz mechanizm backup & recovery.