Jak co roku miesięcznik CHIP zorganizował plebiscyt na najlepszy sprzęt, programy, usługi i strony internetowe. Czytelnicy biorąc udział w głosowaniu wskazywali produkty zasługujące na wyróżnienie.

 

W kategorii „Drukarki” najlepszą notę uzyskała seria laserowych drukarek kolorowych
Kyocera FS-C5x00DN. Opinia czytelników miesięcznika CHIP jest potwierdzeniem wyników wielu testów oraz ocen specjalistów rynku IT. Wskazywały one na cechy wyróżniające produkty KYOCERA MITA na rynku drukarek kolorowych. Należą do nich przede wszystkim: bardzo niskie koszty druku, szybkość oraz wysoka jakość – zarówno urządzeń jak i wydruków z wiernie odwzorowanymi kolorami. Użytkownicy doceniają także wyjątkowy wygląd drukarek Kyocera, zaprojektowanych przez studio F.A. Porsche.

 

Odzwierciedleniem pozytywnych ocen urządzeń Kyocera oraz opinii użytkowników jest największy na rynku procentowy wzrost sprzedaży kolorowych drukarek laserowych Kyocera. Wg badań PART IT Reseller wyniósł on w latach 2008-2009 aż 125%, przy równoczesnym spadku sprzedaży laserowych drukarek kolorowych w Polsce ogółem o ponad 33%.

 

Wyłącznym dystrybutorem drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych Kyocera Mita w Polsce jest ARCUS S.A., www.arcus.pl.