O pieniądze mogą starać się firmy mikro i małe przedsiębiorstwa. Maksymalna wysokość wydatków objętych dofinansowaniem wynosi 700 tys. zł. Wielkość wsparcia nie może przekroczyć 70 proc. wartości projektu (80 proc. dla przedsiębiorców w wieku do 27 lat). Do podziału jest 307,5 mln zł.

Eksperci PARP w TVN CNBC przypomnieli, że e-usługa, którą obejmuje dofinansowanie w ramach programu Innowacyjna Gospodarka, powinna być innowacyjna i świadczona automatycznie. Ponadto biznes musi być dokładnie zaplanowany. We wnioskach należy m.in. dokładnie opisać sposób działania usługi (np. stwierdzenia, że instrukcja będzie na stronie, może być przyczyną odrzucenia projektu), trzeba precyzyjnie określić grupę docelową (np. PARP raczej nie zaakceptuje informacji typu: grupa docelowa to wszyscy internauci), przygotowując dokumentację warto także ściśle trzymać się wytycznych PARP, o czym zdaniem ekspertów agencji przedsiębiorcy nie zawsze pamiętają. Podobne braki były przyczyną odrzucenia dużej liczby projektów w poprzednim konkursie, ogłoszonym w ub. roku. Spośród 1850 firm starających się o wsparcie pozytywnie oceniono 160 przedsiębiorców.

Trwający obecnie konkurs na dotacje do e-usług w ramach programu Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1 jest jedynym, jaki PARP zaplanowała w tym roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://poig.parp.gov.pl/index/index/744.