Fortinet dokonał cięć w personelu na stanowiskach związanych ze sprzedażą, rozwojem biznesu i partnerami handlowymi – ustalił CRN USA.

Niektórzy pracownicy dostawcy zabezpieczeń informują o zwolnieniach w mediach społecznościowych.

Dzisiaj dotknęła mnie seria zwolnień w Fortinet, która dotyczy także wielu innych pracowników organizacji CDR/BDR” [Content Disarm and Reconstruction] – poinformował na LinkedIn Noah Herman, specjalista ds. rozwoju kanału sprzedaży. Pełnił tę rolę od kwietnia br.

Z wpisów na LinkedIn wynika, że z pracą pożegnał się także menedżer ds. rozwoju sprzedaży do małych i średnich przedsiębiorstw w USA, specjalista ds. rozwoju partnerów, menedżerowie ds. rozwoju biznesu i marketingu kanału sprzedaży ds. klientów narodowych.

Na koniec czerwca br. Fortinet zatrudniał blisko 13,7 tys. pracowników i kontraktorów, o 9 proc. więcej niż rok wcześniej.

W II kw. 2023 r. Fortinet zwiększył przychody o 26 proc., do 1,29 mld dol., a zysk netto o 57 proc., do 0,33 dol. na akcję (GAAP).

Prognoza na III kw. 2023 r. zakłada ponowny solidny wzrost przychodów, do 1,315 – 1,375 mld dol. wobec 1,15 mld dol. w III kw. 2022 r. Natomiast marża operacyjna (non-GAAP) będzie niższa niż w ub.r. i zamknie się w przedziale 24,5- 25,5 proc. (w ub.r. 28,3 proc.).