Dostawca cyberbezpieczeństwa tnie zatrudnienie
Redukcje obejmują sprzedaż, stanowiska związane z partnerami i rozwojem biznesu.

Na koniec II kw. 2023 r. zespoły Fortinetu liczyły ok. 13,7 tys. osób.
Fortinet dokonał cięć w personelu na stanowiskach związanych ze sprzedażą, rozwojem biznesu i partnerami handlowymi – ustalił CRN USA.
Niektórzy pracownicy dostawcy zabezpieczeń informują o zwolnieniach w mediach społecznościowych.
„Dzisiaj dotknęła mnie seria zwolnień w Fortinet, która dotyczy także wielu innych pracowników organizacji CDR/BDR” [Content Disarm and Reconstruction] – poinformował na LinkedIn Noah Herman, specjalista ds. rozwoju kanału sprzedaży. Pełnił tę rolę od kwietnia br.
Z wpisów na LinkedIn wynika, że z pracą pożegnał się także menedżer ds. rozwoju sprzedaży do małych i średnich przedsiębiorstw w USA, specjalista ds. rozwoju partnerów, menedżerowie ds. rozwoju biznesu i marketingu kanału sprzedaży ds. klientów narodowych.
Na koniec czerwca br. Fortinet zatrudniał blisko 13,7 tys. pracowników i kontraktorów, o 9 proc. więcej niż rok wcześniej.
W II kw. 2023 r. Fortinet zwiększył przychody o 26 proc., do 1,29 mld dol., a zysk netto o 57 proc., do 0,33 dol. na akcję (GAAP).
Prognoza na III kw. 2023 r. zakłada ponowny solidny wzrost przychodów, do 1,315 – 1,375 mld dol. wobec 1,15 mld dol. w III kw. 2022 r. Natomiast marża operacyjna (non-GAAP) będzie niższa niż w ub.r. i zamknie się w przedziale 24,5- 25,5 proc. (w ub.r. 28,3 proc.).
Podobne aktualności
327 razy więcej cyberataków
Cyberprzestępcy są 327 razy bardziej skłonni do atakowania najważniejszych podatności w ciągu siedmiu dni od ich ujawnienia.
Fortinet zwiększył zysk o 57 proc.
„Firmy coraz częściej dążą do konsolidacji dostawców i wdrażanych punktowo produktów” – komentuje CEO.
Ponad 60 proc. firm było celem ataku ransomware w 2022
Co więcej, z raportu Fortinet wynika, że aż połowa z tych przeprowadzonych na całym świecie ataków zakończyła się sukcesem cyberprzestępców.