Dominika Bettman zostanie dyrektor generalną Microsoft Polska, zastępując Marka Loughrana, który zarządzał lokalnym oddziałem firmy od ponad 4,5 roku.

Będzie odpowiedzialna za wszystkie działania Microsoftu w Polsce, w tym za realizację planu transformacji Polskiej Doliny Cyfrowej.

Dominika Bettman przez 26 lat była związana z Siemensem. W 2009 r. jako dyrektor finansowa weszła do zarządu w Polsce, a w kwietniu 2018 r. została CEO. Od 2019 r. pełniła także rolę dyrektor Digital Industries.

„W Polsce jesteśmy na drodze prawdziwie transformacyjnych cyfrowych zmian. Ważne jest, abyśmy podchodzili do tej szansy z naciskiem na zrównoważony i odpowiedzialny biznes. Dużą rolę w tej zmianie odgrywa również transformacyjne przywództwo, które łączy ludzi we wspólnym działaniu i odpowiadaniu na zmiany. Tego wszystkiego poszukuję na swojej drodze i to właśnie najmocniej zmotywowało mnie do dokonania tej zmiany. Moja nowa rola w Microsoft daje wiele możliwości rozwijania właśnie takich inicjatyw”– mówi Dominika Bettman.

Nowa dyrektor jest wiceprezydentką Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, przewodniczy Radzie Odpowiedzialnego Przywództwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Radzie Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Od lipca 2019 r. zasiada również w radzie programowej Open Eyes Economy Summit, a od grudnia 2020 roku w Radzie Uczelni Politechniki Warszawskiej.

Jest ekonomistką z wykształcenia. Ukończyła studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Advanced Management Program IESE w Barcelonie.

Polska ma ogromny potencjał, aby stać się cyfrowym sercem Europy” – uważa odchodzący CEO, Mark Loughran.

Mark Loughran zarządzał polskim oddziałem Microsoftu od 1 kwietnia 2017 r. Wcześniej był szefem dywizji Consumer & Devices Sales Microsoftu w Wielkiej Brytanii. 

„To był jeden z najbardziej satysfakcjonujących okresów w mojej karierze” – podsumowuje rolę szefa w Polsce.

„Polska ma ogromny potencjał, aby stać się cyfrowym sercem Europy, co podkreśla inwestycja Microsoft o wartości 1 miliarda dolarów, którą ogłosiliśmy w zeszłym roku” – przypomina odchodzący CEO.

Za jego kadencji rozpoczęto budowę trzech kompleksów data center pod Warszawą, które ruszą w 2022 r. To będzie drugi pod względem wielkości na świecie region Microsoftu.