Dell Technologies oraz należący do niego VMware wycofali się z prognozy na rok finansowy 2021, który zakończy się w lutym 2021 r. Powodem jest koronawirus. Firmy oceniają, że pandemia negatywnie wpłynie na ich operacje i wynik finansowy.

Nie przedstawiono nowej prognozy, ze względu na nieprzewidywalny wpływ Covid-19 na wyniki. Dell zapewnia natomiast, że nie ma obawy co do płynności finansowej korporacji. Co istotne odnotowuje zwiększone zapotrzebowanie na produkty związane z pracą w domach.

Według prognozy z lutego br., czyli sprzed wybuchu epidemii w USA i Europie, Dell przewidywał 91,8-94,8 mld dol. przychodów oraz 3,4 – 4 mld dol. zysku operacyjnego. Dla porównania w minionym roku finansowym wyniki wyniosły odpowiednio 92,2 mld dol. oraz 2,6 mld dol., czyli w br. koncern zakładał poprawę bilansu.

Z kolei VMware spodziewał się sprzedaży na poziomie 12,05 mld dol. w aktualnym roku finansowym wobec 10,8 mld dol. w poprzednim.

CEO Pat Gelsinger uważa, że pandemia na stałe zmieni sposób pracy. "Ponieważ model pracy w domu staje się normą, będziemy nadal budować rozwiązania infrastrukturalne i technologiczne zoptymalizowane dla miejsca pracy przyszłości" – twierdzi CEO. Wynika więc z tego, że na rozwiązania firmy mimo Covid-19 nie zabraknie klientów.

Jeden z amerykańskich partnerów Della i VMware komentuje w CRN USA, że mimo epidemii nie martwi się o biznes obu firm w przyszłości, bo Dell sprzedaje komputery, które są kupowane do pracy zdalnej, a klienci VMware'a tak jak dotychczas potrzebują jego rozwiązań i tu się nic nie zmieniło.