Na czym polega rozwiązanie APEX Custom Solutions. Według informacji Dell Technologies producent pomaga przedsiębiorstwom określić indywidualne wymagania dotyczące sprzętu, oprogramowania i usług z myślą o zdefiniowaniu ich obecnych i przyszłych potrzeb. Następnie nowe rozwiązania są instalowane i natychmiast udostępniane klientom. Automatyczne narzędzia monitorowania pozwalają szybko reagować na nowe zgłoszenia serwisowe, zmieniające się obciążenia robocze i zmiany wprowadzane przez firmę w celu zwiększenia elastyczności IT. Klienci mogą również dostosowywać konfiguracje do swoich obciążeń, co pozwala uniknąć nadwyżki zasobów i kontrolować koszty. Płatności podlegają tylko faktycznie wykorzystane zasoby.

Dell Technologies wraz z partnerami ma zadbać o architekturę i zarządzanie elastycznie dobranej infrastruktury.

Wprowadzając APEX Custom Solutions, Dell Technologies umożliwia klientom pokonanie barier transformacji systemów informatycznych. Rozwiązania te pozwalają firmom nabywać infrastrukturę i usługi, a płacić tylko za to, z czego korzystają, z możliwością skalowania w górę i w dół. Ponadto, firmy mogą dzięki nim szybciej rozpoczynać korzystanie z technologii. To przekłada się na lepszą realizację celów biznesowych – powiedział Dariusz Piotrowski, General Manager w Dell Technologies Polska

  

Klienci mają do wyboru

APEX Flex on Demand – działa na zasadzie pay-per-use dla niestandardowych konfiguracji. Elastyczna pojemność jest dostarczana i mierzona na poziomie produktu. Klienci mogą m.in. sami określać okres użytkowania, minimalne zobowiązania i limity kosztów.

APEX Data Center Utility również oferuje elastyczność konfiguracji, co pozwala organizacjom obsługiwać część lub całość operacji w centrum danych w modelu pay-per-use. Za comiesięczną opłatę w oparciu o rzeczywiste zużycie, Dell Technologies może obsługiwać centrum danych i zarządzać nim oraz jego eksploatacją. Nie ma przy tym żadnych minimalnych wymagań dotyczących pojemności Data Center Utility.