Dell Technologies utworzył jednostkę biznesową ds. sztucznej inteligencji – poinformował CRN USA. Jej dyrektorem został Jeff Boudreau, który rozpoczął karierę ponad 25 lat temu w EMC (przejętym przez Della w 2016 r.). Od 2019 r. był szefem grupy infrastrukturalnej Della (ISG).

Arthur Lewis, prezes ds. podstawowych operacji w grupie ds. globalnych rozwiązań infrastrukturalnych, został mianowany na miejsce Boudreau na stanowisko prezesa ISG.

Arthur Lewis, nowy szef ISG, jest w Dellu od 2003 r.

Jeff Boudreau, pierwszy w historii firmy Chief AI Officer, będzie podlegał Jeffowi Clarke’owi, wiceprezesowi i dyrektorowi operacyjnemu Dell Technologies.

Boudreau i jego zespół „będą współpracować w całej firmie, aby zrozumieć przypadki użycia specyficzne dla domeny, budować, definiować i standaryzować architektury na przyszłość oraz integrować sztuczną inteligencję w naszym portfolio produktów” – poinformował Jeff Clarke. Mają ponadto budować partnerstwa w zakresie sztucznej inteligencji.

Dell analizuje również, w jaki sposób sztuczna inteligencja może wpłynąć na zwiększenie sprzedaży komputerów osobistych. Producent przewiduje, że użytkownicy PC będą korzystać z takich aplikacji Microsoft Copilot i podobnych asystentów, uruchamiając kilka z nich jednocześnie w celu zwiększenia produktywności.

„Za każdym razem, gdy możemy uzyskać nową technologię, która zwiększy produktywność w najlepszym urządzeniu biurowym ogólnego przeznaczenia na świecie, będziemy w lepszej sytuacji” – stwierdził Clarke w lipcu br. „Kiedy patrzymy na plany Microsoftu dotyczące sztucznej inteligencji i przyszłych wersji systemu Windows, właśnie tak się dzieje. Dzięki temu pracownicy będą bardziej produktywni. Za każdym razem, gdy widzieliśmy to w poprzednich wersjach Windows, powodowało to silny cykl odświeżania. Uważamy, że to jest szansa.”

Dyrektor operacyjny komentując wyniki Della za II kw. finansowy 2024 oceniał, że sztuczna inteligencja to silny impuls wzrostowy we wszystkich kwestiach związanych z danymi i obliczeniami. Powinna zwiększyć zarówno zapotrzebowanie na infrastrukturę, jak i urządzenia końcowe.

Źródło: CRN USA