W czasie kwartalnego spotkania z pracownikami, Jeff Clarke, COO Dell Technologies, powiedział, że redukcja zatrudnienia nie będzie ograniczona do żadnego konkretnego zespołu lub działu w firmie. Przyczyną cięć jest 3 proc. spadek sprzedaży – do poziomu 22,73 mld dol. – w drugim kwartale finansowym, który zakończył się 31 lipca.

“Analizujemy naszą działalność, aby upewnić się, że posiadamy odpowiednią liczbę pracowników w obszarach, w których klienci najbardziej nas potrzebują. Analizujemy również strukturę naszych kosztów, aby przekonać się, że jesteśmy konkurencyjni dziś i pod kątem przyszłych możliwości. Chociaż regularnie przeprowadzamy tego typu przeglądy organizacyjne i zawsze skutkuje to redukcją miejsc pracy lub restrukturyzacją, zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszej sytuacji rynkowej nie wolno kierować się rutyną” – czytamy w wydanym komunikacie.

Jeff Clarke ujawnił analitykom, podczas telekonferencji przeprowadzonej 27 sierpnia, że Michael Dell wysłał do pracowników wiadomość, w której podkreślał, że „to będzie maraton,  czasami frustrujący i nierówny”.  Warto przypomnieć, że miesiąc wcześniej o redukcji zatrudnienia poinformował VMware, ważny producent z grupy Dell Technologies.