Według szefa spółki do Polski miałyby trafić fundusze z puli przeznaczonej na badania i rozwój. „To największe kwoty w całej branży, a w kolejnych latach będą one jeszcze rosły.” – zapowiedział Wojciech Głownia. Zaznaczył jednak, że w związku niedawnym połączeniem Della i EMC ostateczne decyzje o inwestycjach jeszcze nie zapadły. Zakład w Łodzi produkuje sprzęt dla całego regionu EMEA.

„Polskie aktywa Dell Technologies są jednym z kluczowych ogniw łańcucha dostaw i będą uczestniczyć w rozwoju całej firmy" – podkreśla Wojciech Głownia. Według niego celem jest tworzenie zupełnie nowych rozwiązań dla klientów biznesowych. Ma to doprowadzić do fundamentalnych zmian technologicznych w dłuższej perspektywie.

Dyrektor generalny Dell EMC, Enterprise Business w Polsce Adam Wojtkowski, zwraca uwagę, że w jednej korporacji znajdą się wszystkie, oprócz aplikacji, narzędzia do przeprowadzenia cyfrowej transformacji, a oferta obu firm uzupełnia się. Np. Dell EMC jest numerem1 na rynku macierzy, a Dell w nr 1 w serwerach.
Według niego w Polsce nadchodzi fala modernizacji infrastruktury informatycznej. W transformacji cyfrowej przedsiębiorstw najważniejszą rolę ma odgrywać sektor finansowy. Duży potencjał posiada również w ocenie dyrektora sektor publiczny.

Źródło: ISBnews