Przewidywany wzrost wartości e-handlu w naszym kraju w 2012 r. to 24 proc. (dla porównania w 2011 r. wyniósł 32 proc.). Według Mariusza Wesołowskiego z DeCommerce.pl e-sklepy rozwijają się nieźle – Rośnie ilość podmiotów, które mogą swobodnie konkurować z dużymi graczami, mimo to ilość sklepów, których obroty sięgają 10 tysięcy złotych miesięcznie, jest wciąż zaskakująco wysoka.

Zdaniem szefa serwisu ubiegły rok upłynął pod znakiem przygotowań do wejścia na polski rynek Amazona – Grupa Allegro przejęła Sendit i Agito, a Grupa Nokaut zadebiutowała na giełdzie. – Obecny rok wydaje się być okresem rozliczeń z rozmaitymi modelami biznesowymi. Coraz częściej słychać negatywne głosy o systemach zakupów grupowych. Niektórzy gracze wycofują się z prowadzenia tego typu serwisów, inni wciąż czekają aż coś zaskoczy – mówi Mariusz Wesołowski.

Według danych zanox Mobile Performance Barometer w Polsce najszybciej w Europie rośnie liczba transakcji w handlu mobilnym, czyli przeprowadzanych z pomocą smartfonów i tabletów. W ub. roku zwiększyła się o 722 proc.