Datech Solutions, jednostka biznesowa Tech Daty, autoryzowany dystrybutor oprogramowania Autodesk, podpisał umowę z Esri, dostawcą rozwiązań do inteligentnej lokalizacji.

Zawarta umowa umożliwia dystrybucję wspólnej oferty Autodeska i Esri do modelowania informacji o budynku (BIM) i współpracy w chmurze w systemie informacji geograficznej (GIS) w całym regionie EMEA, w tym w Polsce. Wspólna oferta obejmuje ArcGIS GeoBIM Esri w połączeniu z Autodesk BIM Collaborate Pro. Jest skierowana do partnerów działających na rynku architektury, inżynierii i budownictwa (AEC).

Dzięki rozwiązaniom Esri podmioty działające w segmencie AEC mogą poprawić efektywność budowy, projektowania i eksploatacji w całym cyklu życia projektu” – twierdzi Kathleen Kewley, director, global business development, AEC for Esri.

Jak informuje dystrybutor, umowa z Esri jest częścią szerszego planu strategicznego, w ramach którego Datech zapewni wybrane rozwiązania dodatkowe, które umożliwią partnerom biznesowym zwiększenie wartości dodanej.

Za sprzedaż oprogramowania Esri w Datech Solutions w Polsce odpowiada Małgorzata Bajgrowicz, Business Development Manager AEC.