Dariusz Piotrowski tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, przejął stery polskiego oddziału Dell EMC. Będzie odpowiedzialny za działalność firmy na polskim rynku, nadzór nad sprzedażą całego portfolio produktów i rozwiązań Dell oraz Dell EMC, przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych oraz biznesowych, oraz za wzmacnianie pozycji firmy we wszelkich segmentach rynkowych. Obowiązki dyrektora generalnego od kwietnia br., po odejściu Adama Wojtkowskiego, pełnił Radomir Bordon, dyrektor technicznego wsparcia sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

„Pozycja Dell EMC w świecie nowych technologii jest unikalna – w skali globalnej oraz lokalnej. Będę starał się kierować firmą tak, by jej produkty i rozwiązania zdobywały zaufanie coraz większej liczby klientów w Polsce” – zapowiada Dariusz Piotrowski, dyrektor generalny Dell EMC w Polsce.

Przez ostatnie lata (od 2009 r.) Dariusz Piotrowski sprawował kierownicze funkcje w Microsofcie. Był dyrektorem sprzedaży do klientów enterprise, p.o. dyrektora generalnego, a także dyrektorem działu nowych technologii. Wcześniej,przez 13 lat odpowiadał za różne działy w Cisco Systems (1996 – 2009), m.in. za sprzedaż zaawansowanych technologii na rynki Europy Środkowej czy współpracę z partnerami w Polsce. Ścieżkę zawodową rozpoczął w Naukowo-Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), gdzie do jego zadań należało projektowanie i wdrażanie ogólnokrajowych sieci teleinformatycznych.

Dariusz Piotrowski jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia MBA na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Illinois.