Na stanowisko Managing Director w Fellowmind Poland powołano Daniela Olejniczaka – dotychczasowego wiceprezesa zarządu, który jest związany z firmą od ponad 20 lat (wcześniej pod nazwą Bonair).

Holenderski partner Microsoftu zapowiada, że chce rozwijać się w Polsce i Europie Centralnej, dostrzegając potencjał do dynamicznego rozwoju lokalnego oddziału.

Obroty Grupy Fellowmind w 2021 r. osiągnęły wartość 262 mln euro. W ciągu dwóch lat dwukrotnie zwiększono przychody. W 2020 r. przejęła polską firmę Bonair.

„Powierzono mi zadanie koordynowania procesu rozwoju marki Fellowmind w Europie Centralnej, a Fellowmind Poland zostało uznane za lokalizację kluczową dla dalszej ekspansji w regionie” – twierdzi Daniel Olejniczak.

Spółka w Polsce koncentruje się na rozwiązaniach ERP i CRM Microsoftu. Planowane jest rozwijanie oferty o kolejne komplementarne komponenty.

Zmiany w zarządzie

Nastąpiły również zmiany w składzie zespołu zarządzającego Fellowmind Poland. Po blisko 30 latach Andrzej Wach – prezes zarządu i założyciel Bonair pozostaje w firmie jako doradca, przechodząc na emeryturę. Do zarządu w roli wiceprezesa dołączył CFO Daniel Walczuk.

Zespół w Polsce liczy obecnie 130 specjalistów. Grupa zatrudnia 2 tys. pracowników w całej Europie, ich liczba od 2019 r. zwiększyła się dwukrotnie.

Fellowmind twierdzi, że jest europejskim liderem w obszarze Microsoft Business Applications, Cloud Infrastructure, Data & Analytics oraz Modern Workplace.

Grupa działa w sześciu krajach: Holandii, Finlandii, Danii, Szwecji, Niemczech i Polsce. Ma w sumie ok. 40 biur.