Escola, firma tworząca aplikacje mobilne i webowe, przejęła nastawioną na sektor edukacji spółkę Deal IT i otworzyła nowe biuro w Kaliszu.

Deal IT wejdzie w skład grupy kapitałowej Escola, a dotychczasowi właściciele, m.in. Marek Dębczyński i Tomasz Mazek, dołączą do jej struktur. Będą zarządzać oddziałem w Kaliszu.

Jest to czwarte przejęcie Escoli w ostatnich miesiącach. Poprzednio nabyła prawa do marki Mobile Trends, w której skład wchodzą: Mobile Trends Awards, Mobile Trends Conference oraz serwis MobileTrends.pl.

Kolejną transakcją był zakup firmy ClickMaster celem rozbudowy kadry i przejęcia projektów prowadzonych dotychczas przez ten software house.

Czas na połączenie sił

Jestem przekonany, że rynek IT będzie się konsolidował. Nie wykluczamy, że jeszcze w tym roku dokonamy kolejnego przejęcia” – zapowiada Krzysztof Wojewodzic, prezes i główny akcjonariusz Escoli.

Oprócz bazowej działalności spółka opiera swoją strategię w dużej mierze na przejmowaniu innych software house’ów. Celem jest pozyskanie doświadczonych programistów i zwiększenie liczby prowadzonych projektów.

Doszliśmy do miejsca, w którym chcąc pracować przy większych projektach z międzynarodowymi klientami potrzebowaliśmy wsparcia większego, doświadczonego partnera” – komentuje dołączenie do grupy Escola Marek Dębczyński, współwłaściciel Deal IT.

Postępującą konsolidację rynku przewidywano podczas tegorocznej SoDA Conference w Łodzi, największego wydarzenia w branży software house’ów.

Escola działa od 10 lat. Jak podaje, ma na koncie ponad 200 projektów, a zespoły liczą 70 programistów. Zanotowała średni wzrost przychodów o 180 proc. za lata 2019-2020. W 2022 r. spółka zamierza zadebiutować na giełdowym rynku NewConnect.