APC zaprezentował cztery nowe modele zasilaczy awaryjnych UPS:
APC Back-UPS CS 350 VA i 500 VA przeznaczone są dla małych i średnich firm. Zasilacze mają trzy gniazda elektryczne dużej mocy, mają też zoptymalizowane wskaźniki alarmowe oraz zapewniają ochronę przed przepięciami na liniach faksu i modemu, a także na linii DSL. APC Back-UPS CS umożliwia zastosowanie gniazda USB lub szeregowego do połączenia zasilacza z komputerem.
APC Back-UPS ES 350 VA i 500 VA przeznaczone są dla użytkowników prywatnych i biur domowych. Mają oprogramowanie do automatycznego zamknięcia systemu z zapisaniem plików oraz ochronę przed przepięciami pochodzącymi z linii telefonicznych, faksowych, modemowych, a także z linii DSL. Nowe modele Back-UPS ES znajdą się w sprzedaży w Polsce w trzecim kwartale 2001 r.
APC Smart-UPS 1400 RMXL przeznaczony jest do zasilania systemów VoIP i urządzeń telekomunikacyjnych oraz do innych zastosowań o krytycznym znaczeniu. Może być montowany w szafie przemysłowej lub używany w konfiguracji wieżowej. Może być skonfigurowany z maksymalnie dziesięcioma zespołami akumulatorów o przedłużonym działaniu.
APC Smart-UPS 3000 RMXL przeznaczony jest do zasilania serwerów montowanych w szafach przemysłowych. Zapewnia centralnie zarządzane oraz skalowalne zasilanie awaryjne. Jego moc wystarcza do zasilania szafy przemysłowej o pełnym wyposażeniu.

Modele APC Smart-UPS 1400 RMXL i APC Smart-UPS 3000 RMXL umożliwiają zarządzanie zasilaniem przez oprogramowanie APC PowerChute plus. Program ten zapewnia m.in. automatyczne zamknięcie systemu, określanie statusu zasilacza i jego testowanie.