Accenture sfinalizował przejęcie działu usług bezpieczeństwa Symenteca. Kupił go od Broadcoma, który w listopadzie 2019 r. przejął cały biznes enterprise weterana rynku cybersecurity za 10,7 mld dol.

Tym samym dokonał się kolejny podział aktywów po dawnym Symantecu. Jego część konsumencka obecnie kontynuuje działalność jako samodzielna spółka pod nazwą NortonLifeLock.

Umowę w sprawie zakupu Accenture i Broadcom zawarli w styczniu br. Cena nie została ujawniona.

Transakcja obejmuje także zlokalizowane w różnych częściach świata centra operacyjne Symanteca, które monitorują i analizują zagrożenia.

 

Accenture intesywnie inwestuje w cybercecurity

Według zapowiedzi przejęcie ma wzmocnić pozycję Accenture Security jako jednego z wiodących na świecie dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa.

Wraz z Symantec Cyber ??Security Services do Accenture przeszło ponad 300 specjalistów, którzy zajmują się obsługą w zakresie ochrony cyfrowej organizacji z różnych branż.
 
Accenture intensywnie inwestuje w segmencie bezpieczeństwa cyfrowego. W kwietniu br. przejęło Revolutionary Security, a wcześniej cały szereg podmiotów z branży (m.in. Context Information Security, Deja vu Security, iDefense, Maglan, Redcore, Arismore, FusionX), co pokazuje zaangażowanie międzynarodowego dostawcy usług w rozwiązania z zakresu cybersecurity.