Wydatki na cyberbezpieczeństwo przemysłowe powinny poprawiać się o blisko 10 proc. co roku do 2029 r. Tym samym zwiększą się z 84,54 mld dol. w 2024 r. do 135,11 mld dol. w 2029 r. – spodziewa się MarketsandMarkets.

Dane obejmują oprogramowanie antywirusowe, firewalle, zapobieganie utracie danych (DLP), SCADA, SIEM (zarządzanie informacjami i zdarzeniami bezpieczeństwa), zarządzanie tożsamością i dostępem oraz ochronę przed DDoS.

Inwestycje w ochronę cyfrową powinny zwiększać się głównie z uwagi na integrację Internetu rzeczy w przemysłowych systemach sterowania (ICS), wdrażanie AI w rozwiązaniach bezpieczeństwa, trend ku inteligentnej produkcji, jak też ze względu na rosnące ryzyko cyberataków i potrzebę ochrony infrastruktury krytycznej.

Analitycy spodziewają się, że największe przychody do 2029 r. przyniesie segment bezpieczeństwa sieci. Zdominuje rynek, ponieważ jest podstawą do ochrony połączonych systemów przed zagrożeniami zewnętrznymi.

Co do typu wdrożenia, to oczekuje się, że segment chmury wykaże najwyższy średni wzrost obrotu w latach 2024-2029. Na jej popularność powinny wpływać takie czynniki, jak elastyczność i koszt nabycia infrastruktury. Jednym z głównych powodów, dla których bezpieczeństwo w chmurze szybko rośnie, jest też to, że w usługach cloud zaczęto przechowywać więcej ważnych danych i przeprowadzać krytycznych operacji.