Comtegra i Centrum Przetwarzania Danych Ministerstwa Finansów zawarli umowę w sprawie budowy Disaster Recovery Center (DRC) – usługi odtworzenia po katastrofie kluczowych systemów resortu finansów. Łączna wartość kontraktu wynosi blisko 55,5 mln zł. W ramach umowy Comtegra zbuduje, skonfiguruje i zintegruje poszczególne systemy do przechowywania i przetwarzania danych na potrzeby DRC.  

Spółka będzie również świadczyć usługi rozszerzonej asysty technicznej dla gotowego rozwiązania. Zajmie się ponadto jego integracją z infrastrukturą teleinformatyczną ministerstwa.

Umowa jest najważniejszą część projektu „Harf”, który ma zapewnić infrastrukturę w chmurze prywatnej dla e-usług resortu finansów.  

W przetargu na budowę DRC startowało 9 firm i konsorcjów. Oprócz Comtegry były to spółki: APN Promise, Atende, Comarch, IT Expert  a także konsorcja: Cube.ITG i Betacom, Asseco Data Systems i Symmetry, Qumak i PGŻ Systems, Sansec i Engave.

Resort gotów był przeznaczyć na budowę DRS do 69,5 mln zł. Ofertę o najniższej cenie złożyło Cube.ITG oraz Betacom (53,86 mln zł). Oprócz ceny o wyborze oferty decydowała gwarancja producenta sprzętu (do 20 pkt), gwarancja producenta oprogramowania (20 pkt) i dodatkowa przestrzeń dyskowa SAS do macierzy C.STO.UNI (10 pkt).