Piotr Nowajlis, w latach 2003 – 2008 członek zarządu i dyrektor finansowy AB, jest kandydatem do rady nadzorczej Comp SA. Został zgłoszony przez akcjonariusza spółki, OFE Nationale Nederlanden (ma ponad 9 proc. udziałów).

Piotr Nowajlis ma kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach menedżerskich. Z AB przeszedł do zarządu CCC, gdzie pełnił funkcję CFO do 2017 r. Wcześniej pracował w koncernach kontrolowanych przez skarb państwa, jak KGHM, Lotos, Polskie Linie Oceaniczne. Obecnie, od lutego 2020 r., jest w zarządzie spółki Merxu. Zasiada w radach nadzorczych Orbisu i Dino Polska.

Nową osobą zgłoszoną do rady nadzorczej Compa jest również Ryszard Trepczyński, menedżer z wieloletnim doświadczeniem w instytucjach finansowych. W latach 2011 – 2015 był członkiem zarządu PZU oraz PZU Życie. Obecnie jest wiceprezesem zarządu DSW AFM (doradztwo finansowe). Zgłosiło go do rady OFE MetLife.

Wieloletni lider spółki wśród kandydatów

Kandydatami do rady nadzorczej na kolejną kadencję są również jej dotychczasowi członkowie, na czele z przewodniczącym rady. Jest nim Jacek Papaj – wieloletni szef spółki (w latach 1991 – 2017).

Aktualnie prezesem zarządu Comp SA jest Robert Tomaszewski, który wcześniej przez wiele lat (od 2000 r.) zasiadał w radzie nadzorczej spółki.

Na nową kadencję kandyduje także Grzegorz Należyty – obecnie wiceprzewodniczący rady nadzorczej. Od 2016 r. jest w zarządzie Siemensa, a wcześniej (od 2007 r.) był związany z Nokia Siemens Networks, gdzie kierował działaniami firmy w regionie CEE.

Spośród zgłoszonych kandydatów jest także Włodzimierz Hausner, który do rady nadzorczej Compa należy od 2004 r. W czasach transformacji w latach 1988 – 1990 był wiceministrem rynku wewnętrznego i szefem głównego zarządu rezerw państwowych.

Walne zgromadzenie, na którym będą głosowane kandydatury do rady nadzorczej, odbędzie się 31 sierpnia br.