Haitong Bank podtrzymał rekomendację „kupuj” i podniósł cenę docelową akcji Comarchu z 226,90 zł do 239,70 zł. Zdaniem analityka lockdown i praca zdalna będą mieć minimalny negatywny wpływ na tempo wzrostu nowych kontraktów. Przewidywane jest tymczasowe, jak stwierdzono w rekomendacji przytaczanej przez PAP Biznes, spowolnienie wzrostu backlogu do ok. 5 proc., w porównaniu do 5-10 proc. w I kw. 2020 r.

W ocenie analityka Comarch ma silne fundamenty, atrakcyjną ofertę produktów i dobrą perspektywę średnio i długoterminową. Zauważa, że nowe kontrakty zagraniczne spółki mogą wskazywać na ożywienie w branży.

Raport docenia ponadto rozwój kompetencji Comarchu w obszarze 5G, co zdaniem Haitong Banku daje krakowskiej grupie dobre perspektywy.

Podniesiono prognozę wyceny EBIDTA o 3 proc. na 2020 r. Zwrócono również uwagę na niewygórowany wskaźnik wyceny cena/zysk spółki.

Ryzyko z unijnym budżetem

Po stronie ryzyk zdaniem banku są opóźnienia w uruchomieniu nowego budżetu unijnego w związku ze zmianami w rządzie i spowolnienie na rynku IT. Ponadto dla takich firm jak Comarch, które sporą część biznesu prowadzą za granicą, słabe euro ma wpływ na przychody i rentowność.

Na polskim rynku w I kw. 2020 r. Comarch osiągnął 22,4 mln zł zysku netto i blisko 213 mln zł przychodów ze sprzedaży.