Comarch zaplanował rozbudowę swoich oddziałów w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie oraz utworzenie oddziału w Olsztynie. Równolegle z podpisywanymi w regionie projektami, w lokalnych ośrodkach powstaną branżowe centra kompetencji. Do połowy 2020 r. spółka planuje stworzyć w tych oddziałach w sumie ponad 100 nowych miejsc pracy.

– Branżowe centra kompetencji w pierwszej kolejności będą służyły do obsługi lokalnych projektów. Dzięki pozyskanym tam umiejętnościom i wiedzy nasi pracownicy będą zaangażowani w projekty w innych regionach Polski oraz wdrożenia dla klientów zagranicznych – wyjaśnia Paweł Prokop, wiceprezes Comarchu odpowiedzialny za sektor publiczny.

Comarch ma biura w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie od kilkunastu lat. Teraz mocno stawia biznes w tych miastach, ponieważ realizuje nowe projekty.

W Białymstoku Comarch tworzy centrum kompetencyjne wdrożeń w jednostkach medycznych, dzięki inwestycji samorządu województwa w platformę medyczną „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie” (PSIeZ).

W Lublinie rozwija się centrum kompetencyjne wdrożeń systemów dla uczelni, w efekcie kontraktu na wdrożenie systemu zarządzania dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W Olsztynie budowane jest centrum kompetencyjne wdrożeń w samorządach, po tym jak Comarch złożył najkorzystniejszą ofertę w przetargu na Centrum Usług Wspólnych Finansowo-Księgowych dla gminy Olsztyn.

Cel: rozwój lokalnych struktur

W jednostkach Comarchu pracują programiści, inżynierowie systemowi oraz kontroli jakości a także analitycy i konsultanci. Aktualnie w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie spółka zatrudnia prawie 300 osób, z tego najwięcej w Lublinie (prawie 180).

Załoga tego oddziału to głównie programiści, analitycy i menedżerowie projektów. Pracują przy kontraktach realizowanych zarówno dla polskich firm i instytucji, jak i międzynarodowych korporacji.

– Od kilku lat obserwujemy, że pracownicy z mniejszych miast wojewódzkich nie chcą wyjeżdżać do Warszawy czy Krakowa, tylko wolą zostać w rodzinnym mieście i tu znaleźć zatrudnienie. Dlatego mocno rozwijamy oddziały lokalne – mówi Karolina Biedrońska, kierownik działu rekrutacji w Comarchu.

W Rzeszowie zatrudnionych jest ponad 50 osób, a w Białymstoku blisko 40. W najbliższym czasie Comarch planuje również uruchomić biuro w Olsztynie. Wyjaśnia, że to ważny ośrodek akademicki, w którym są absolwenci zarówno kierunków informatycznych, jak również ekonomicznych i biznesowych. Zamierza zatrudniać pracowników z takimi kompetencjami.

– Zależy nam, aby Olsztyn stał się mocnym punktem w współpracy biznesowej Comarch z lokalnymi przedsiębiorstwami oraz instytucjami administracji publicznej – mówi Paweł Prokop.

Comarch aktualnie zatrudnia blisko 6,5 tys. osób w kraju i za granicą.