Comarch i IS-Wireless zawarły porozumienie w sprawie współpracy i integracji działań rozwojowych. Zapowiedziały, że przygotują wspólnej ofertę dla branży telekomunikacyjnej. Zintegrują również swoje rozwiązania, aby stworzyć nowe sieci mobilne zgodnie z zasadami Open RAN.

Wspólne rozwiązanie będzie składać się z systemów OSS, BSS i SMO od Comarchu oraz komponentów RAN, Core i MANO w technologii 4G i 5G, dostarczonych przez IS-Wireless.

Dla telekomów i sieci prywatnych

Połączona oferta będzie przeznaczona dla operatorów komórkowych, jak również dla klientów wdrażających prywatne sieci 5G (jak jednostki publiczne, podmioty działające na rynku Przemysłu 4.0). Polskie firmy zapowiadają, że będą dostarczać sieci nowej generacji szybciej i taniej niż tradycyjni dostawcy.

Z Piaseczna do Azji i Ameryki

Latem IS-Wireless, spółka z podwarszawskiego Piaseczna, poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą z Singapuru w sprawie budowy sieci 5G oraz o rozmowach z klientami w USA, Malezji, Tajlandii, Wietnamie i Indonezji. Jak przekonuje, sieć Open RAN to najnowszy trend rozwoju 5G.