Citrix dołączył do portfolio Also w Polsce, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią. S4E jak cześć grupy będzie wsparciem kompetencyjnym dla tej technologii.

Also, S4E i Citrix będą współpracować, tworząc rozwiązania dla klientów w zakresie hybrydowego modelu pracy.

Produkty Citrixa umożliwiają m.in. wirtualizację środowisk desktopowych i aplikacji użytkownika, a tym samym pracę zdalną na dowolnych urządzeniach i zabezpieczenie danych.

„Klienci naszych partnerów coraz częściej oczekują rozwiązania, które zapewni jednolite środowisko pracy, ułatwiające współpracę wewnątrz organizacji” – mówi Anna Ściślak, Business Unit Manager w Also Polska.

W portfolio Also Polska i S4E znajduje się również technologia Nutanix, która współpracuje z rozwiązaniami Citrixa, tworząc kompleksowe rozwiązanie do wirtualizacji aplikacji i desktopów.

Jak twierdzi Maciej Grotyński, S4E Citrix Team Leader, dzięki temu łączne koszty utrzymania wirtualizacji desktopów lub aplikacji są niższe o ok. 70 proc. w porównaniu z tradycyjną infrastrukturą data center, a czas wdrożenia całej infrastruktury jest nawet 8 razy szybszy.

„Dla nas jako firmy należącej do Grupy Also, to także okazja do zaoferowania rozwiązania chmurowego w modelu VAD” – mówi o nowej dystrybucji Arkadiusz Możdżeń, S4E VP Sales & Operation.

Zespół odpowiedzialny za dystrybucję Citrixa w Also Polska i S4E tworzą: Anna Ściślak (Also), Olga Komuda (Also), Maciej Grotyński (S4E), Dominika Górska (S4E).