Wojciech Życzyński objął stanowisko EMEA Emerging Markets Channel Director w Citrixie.

Na tym stanowisku będzie podlegał Pilkku Aasma, wiceprezes ds. sprzedaży w kanale partnerskim w regionie EMEA. Stanie się również członkiem zespołu kierowniczego EMEA Channel Sales and Ecosystems, ściśle współpracując z zespołem Amir’a Sohrabi – wiceprezesa Citrixa, odpowiadającego za cyfrową transformację w Rosji, Europie Wschodniej na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Citrix ewoluował od wirtualizacji po pełne spektrum rozwiązań pozwalających na stworzenie cyfrowego miejsca pracy, opartego na chmurze hybrydowej oraz aplikacjach SaaS, więc dołączam do firmy z dużym entuzjazmem”- mówi Wojciech Życzyński.

Przekonuje, że hybrydowe rozwiązania wielochmurowe to dla partnerów najlepszy sposób, by pomóc klientom dostosować się do niepewnych czasów i zapewnić im lepszą ciągłość biznesową.

Długa kariera w Microsofcie

Wojciech Życzyński ostatnio przez 13 lat (od 2008 r.) pracował w Microsofcie, gdzie m.in. odpowiadał za transformację  dystrybucji i kanału partnerskiego w Polsce.

Był zaangażowany m.in. w sprzedaż do małych i średnich przedsiębiorstw, do sektora publicznego oraz zarządzanie marketingiem i wsparcie operacyjne w Microsoft Polska. Przez ostatnie 4 lata był członkiem zespołu kierowniczego.

Ostatnio od 2019 r. pełnił rolę Director of Corporate Market, Small Business & Partner Channel w Microsoft Polska, pozostając członkiem zarządu spółki.

Przed Microsoftem przez ponad 2 lata pracował w Incomie.

Nowy dyrektor w Ciytrixie jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, Wrocławskiej Szkoły Bankowej oraz Uniwersytetu Cambridge.