Cisco zwolni 4000 pracowników
Cisco ogłosiło zwolnienie około 5 procent załogi. Pracownicy, którzy stracą pracę, dostaną w ramach rekompensaty roczny dostęp do szkoleń certyfikacyjnych producenta
Informację o redukcji etatów przekazał Chuck Robbins, prezes Cisco, na firmowym blogu, w tekście zatytułowanym „Nasza droga naprzód”. Otworzył go zdaniem, które z pewnością wywołało mieszane uczucia u tych, którzy właśnie dowiedzieli się o utracie posady.
„Ogłosiliśmy wyniki za trzeci kwartał roku fiskalnego 2026 z rekordowymi przychodami w wysokości 15,8 mld dolarów, co oznacza wzrost o 12 procent rok do roku, i dwucyfrowym wzrostem zarówno na poziomie przychodów, jak i zysku netto”.
Chuck Robbins uzasadnił decyzję o cięciach koniecznością skupienia zasobów tam, gdzie firma generuje największą wartość.
„Firmy, które wygrają w erze sztucznej inteligencji, to te, które działają z wyraźnie określonymi priorytetami, szybko i z dyscypliną w alokacji inwestycji” – napisał Chuck Robbins.
Oznacza to z jednej strony redukcję etatów w wybranych obszarach, zaś z drugiej, zwiększenie nakładów na krzem, światłowody, bezpieczeństwo i wdrażanie narzędzi AI wewnątrz firmy.
Chuck Robbins zapowiedział, że firma wesprze zwalnianych pracowników w znalezieniu nowego zatrudnienia, dotychczas działania tego typu kończyły się powodzeniem w 75 procentach przypadków.
-Zapewniamy też roczny dostęp do wszystkich kursów i certyfikatów Cisco U, obejmujących zagadnienia z zakresu AI, bezpieczeństwa, sieci i nie tylko – dodał Chuck Robbins.
To już kolejna duża redukcja zatrudnienia w Cisco. W 2024 roku firma przeprowadziła dwie podobne operacje, w ramach których pożegnała najpierw 7%, a następnie 5% procent pracowników.
Podobne aktualności
Przestoje IT w firmach kosztują 600 mld dol. rocznie
Niemal trzykrotnie wzrosła liczba przestojów związanych z cyberbezpieczeństwem, wynikających z problemów z aplikacjami SaaS i rozwiązaniami firm trzecich.
