Cisco Systems opracował technikę Long-Reach Ethernet, umożliwiającą przesyłanie obrazu i danych z szybkością 5-15 Mb/s za pomocą okablowania telefonicznego na odległość do 1500 m. Cisco LRE jest zgodne ze standardem Ethernet, ADSL i ISDN. Składa się z:
– Przełączników Cisco Catalyst 2900 Seria LRE XL z 12 lub 24 portami LRE i 4 portami 10/100 Ethernet. Wykorzystują technikę klastrowania przełączników (Cisco Switch Clustering), oprogramowanie zarządzające CMS (Cluster Management Suite) współpracujące z przeglądarką WWW Cisco IOS.
– Urządzeń abonenckich Cisco 575 LRE CPE zawierających port RJ-11, który można podłączyć do okablowania telefonicznego. Wyposażone jest także w porty RJ-45. Cisco 575 LRE CPE umożliwia jednoczesne korzystanie z telefonu analogowego i cyfrowego oraz z ISDN.
– Cisco LRE 48 POTS Splitter – składa się m.in. z sześciu portów RJ-21 (dwa służą do przyłączenia krosownicy, dwa do przyłączenia przełączników Cisco Catalyst 2900 Seria LRE XL, dwa współpracują z centralą abonencką).

Wraz z zestawem LRE Cisco wprowadził także Aironet 340 i 350, urządzenia przeznaczone do lokalnej łączności bezprzewodowej. Wszystkie produkty pojawią się na rynku w kwietniu br.