Gary Steele został prezesem Cisco ds. Go-to-Market. Kieruje organizacją składającą się z zespołów sprzedaży, zespołów ds. partnerów i marketingu.

Gary Steele dotychczas był CEO Splunka, którego Cisco przejęło w marcu br. za 28 mld dol. Nadal kieruje strukturą tej firmy z ponad 7 tys. pracowników.

Rolę szefa Splunka pełnił przez 2 lata (2022 – 2024) i doprowadził do wzrostu przychodów o 58 proc. do 4,2 mld dol. i ponad 8-krotnie wyższych przepływów pieniężnych, do ponad 1 mld dol. Jak zapewnia Cisco, pod jego kierownictwem Splunk znacznie przyspieszył innowacje produktowe.

Przed dołączeniem do Splunka Gary Steele był dyrektorem generalnym – założycielem Proofpointa, kierując rozwojem firmy przez blisko dwie dekady, od fazy start-upu w 2002 r. do notowanego na giełdzie dostawcy bezpieczeństwa jako usługi. Wcześniej pełnił funkcję CEO Portera i piastował różne stanowiska kierownicze w Sybase, Sun Microsystems i HP.

Cisco zamierza rozwinąć biznes Splunka zwłaszcza na rynkach, gdzie firma dotąd była słabo obecna. Zapowiedziano inwestycje w kanał sprzedaży i szkolenia.