Według CEO Cisco ma zmienić się z głównego dostawcy sprzętu sieciowego w kluczową firmę ery Internetu rzeczy i cyfryzacji. Ta ewolucja w jego ocenie jest niezbędna, ze względu na spadającą (choć w kilku procentowej skali) sprzedaż routerów i przełączników, które są core biznesem Cisco. Model działania firmy ma się stopniowo zmieniać ze sprzedaży produktów w usługi abonamentowe, które gwarantują regularne wpływy. 

Akwizycje mają być nadal jednym z fundamentów rozwoju Cisco. Od czasu przejęcia sterów spółki przez Chucka Robbinsa koncern kupił kilkanaście firm, działających głównie w takich obszarach jak chmura, bezpieczeństwo, współpraca i Internet rzeczy.

Co ciekawe, mówiąc o połączonym świecie szef Cisco nie używał już do niedawna lansowanego określenia Internet wszechrzeczy (Internet of Everything), który miał łączyć zarówno przedmioty jak i ludzi. Teraz jest mowa znowu o Internecie rzeczy. Chuck Robbins wyjaśnił, że nie wszystkie aspekty ludzkiego życia można włączyć do połączonego świata.

Podczas konferencji Tim Cook, szef Apple’a, zapowiedział kontynuację kooperacji obu firm. Pracują one nad ścisłą integracją platformy komunikacyjnej Spark z iPhone’ami. Ponadto sprzęt z systemem iOS będzie miał do dyspozycji ścieżkę szybkiej komunikacji (Fast Lane) w urządzeniach Cisco. Dzięki temu krytyczne dla przedsiębiorstw aplikacje na system Apple’a uzyskają priorytet w ruchu sieciowym.