Według menedżera kręgosłupem Internetu Wszechrzeczy (wszelkie urządzenia elektroniczne, dane, procesy są ze sobą połączone) będą sieci SDN (Software Definied Network), którymi można sterować z pomocą oprogramowania. Tego typu rozwiązania mają upowszechniać się w nadchodzących latach, co stworzy olbrzymi rynek dla producenta i jego partnerów (Cisco niemal w 100 proc. dociera do końcowego klienta poprzez partnerów). W praktyce elementem Internetu Wszechrzeczy może być np. integracja elektroniki w samochodzie czy też spójne inteligentne systemy rozmaitych czujników i instalacji w miastach (Smart Cities). – Internet Wszechrzeczy prowadzi na końcu do optymalizacji kosztów – przekonuje Dariusz Fabiszewski, Dyrektor Generalny Cisco Systems Polska. Według niego cały świat będzie funkcjonował wokół inteligentnych sieci, a Cisco ma odpowiednie narzędzia, by budować takie systemy. – Staramy się znaleźć nowy model relacji z partnerami. Chcemy tworzyć takie związki, by promować usługę z chmury on-demand – dodał szef firmy w Polsce.

Częścią strategii Cisco na naszym rynku są także spotkania z menedżerami firm różnych branż, takie jak zaplanowana na 26 listopada 2013 r. konferencja Cisco Connect. Tematem przewodnim spotkania będzie rola odważnego i otwartego na zmianę przywództwa w zdominowanym przez technologie i dynamicznie zmieniającym się świecie. Będzie m.in. mowa o tym, jak zmieniają się technologie, jaki mają i będą mieć wpływ na życie i jakie korzyści niosą ze sobą. – Chcemy mówić o wizji przyszłości, tak aby każdy CEO mógł to zrozumieć. – mówi Dariusz Fabiszewski. Celem takich spotkań jest m.in. edukacja rynku.

Gośćmi specjalnymi Cisco Connect będą Rudolph Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku (w czasie ataków na WTC), oraz Peter Hinssen, autor książki The New Normal.

Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie www.ciscoconnect.pl