Transakcja pozwoli firmie StorageCraft rozszerzyć swoją ofertę o rozwiązania NAS Scale Out. Exablox to firma z Sunnyvale, założona w 2010 roku. Firma opracowuje systemy łączące zalety serwerów NAS i pamięci obiektowej.  Z punktu widzenia użytkownika system niczym nie różni się od NAS-a, zaś wewnętrzna architektura bazuje na technologii pamięci obiektowej. To połączenie ma kilka niezaprzeczalnych walorów. Użytkownicy przywykli do stosunkowo prostej  obsługi urządzeń NAS. Ponadto są one kompatybilne z aplikacjami biznesowymi. Z kolei pamięć obiektowa zapewnia doskonałą skalowalność i łatwe zarządzanie zasobami.

Flagowym  produktem Exablox jest system OneBlox 5210. Rozwiązania pozwala osiągnąć 50 000 IOPS dla jednego węzła, a jego maksymalna pojemność wynosi 700 TB dla klastra. Cena nie przekracza 50 centów za 1 GB pamięci.

Obie firmy współpracowały ze sobą od dłuższego czasu, oferując pakiet – Exablox OneBlox i StorageCraft ShadowProtect.

StorageCraft działa na międzynarodowym rynku od 13 lat, dostarczając produkty do zabezpieczenie stacji roboczych, notebooków i serwerów pracujących pod systemem Windows oraz Linux, zarówno na maszych fizycznych jak i na maszynach wirtualnych. StorageCraft ma około 8,000 partnerów na całym świecie, zaś Exablox współpracuje z 1,000 partnerów.

W Polsce dystrybutorem rozwiązań StorageCraft jest firma Anzena z Katowic.  Niewykluczone, że system Exablox już niebawem pojawi się na rodzimym rynku.