Tech Data przejęła brytyjskiego dostawcę hostowanej platformy Advanced Technology Trading   (ATTCo) i jej spółki zależnej EKM Global Limited (EKM).

Dzięki temu poszerzy możliwości oferowania partnerom rozwiązań w modelu as-a-service (technologia jako usługa – TaaS) oraz zdalnej automatyzacji usług.

Jak to działa

Platforma internetowa ATTCo zintegrowana z narzędziami e-commerce Tech Daty, we współpracy z partnerami finansowymi, umożliwi klientom końcowym zarządzanie zautomatyzowanym procesem obejmującym sprzęt, subskrypcje oprogramowania i usługi.

Z kolei EKM pozwala partnerom na zdalne zarządzanie flotami urządzeń drukujących na dużą skalę.

Przejęte rozwiązania mają pomóc klientom w wyzwaniach związanych ze złożonością i skrócić czas wprowadzania na rynek rozwiązań opartych na usługach.

MŚP będą motorem wzrostu rynku as-a-service

Według MarketsandMarkets rynek rozwiązań as-a-service wzrośnie z 50,3 mld dol. w 2021 r. do 303,6 mld dol. do 2026 r (średnio +43,2 proc. co roku). Zdaniem analityków wzrost ten będzie w znacznym stopniu generowany przez MŚP, które powinny coraz częściej korzystać z modelu subskrypcyjnego IT, także w przypadku sprzętu.

Aby pomóc partnerom w zaadresowaniu tego wzrostu, Tech Data informuje, iż zbudowała kompleksowy portfel usług, skupiający się na TaaS, zarządzaniu cyklem życia i zautomatyzowanym zarządzaniu usługami zdalnymi.