HP przejmuje Teradici, dostawcę oprogramowania, które pozwala na zdalny dostęp do wysokowydajnych systemów HPC z dowolnego komputera i tabletu.

Teradici stworzyło protokół zdalnego wyświetlania PCoIP, który dostarcza PC i stacje robocze z centrum danych lub chmury publicznej użytkownikom końcowym.

Połączy on-premise i chmurę

Nowe narzędzia zostaną połączone z oprogramowaniem HP, które zapewnia zdalny dostęp do fizycznych stacji roboczych.

Teradici dostarczy uzupełniający zestaw funkcji, które koncentrują się na PC w chmurze i wirtualnych stacjach roboczych. Połączenie tych dwóch rozwiązań zdalnego dostępu umożliwi HP zaoferowanie szerszej platformy zdalnego przetwarzania, łączącej rozwiązania lokalne i chmurowe z dowolnego typu urządzenia, w tym z macOS, tablety z systemami iOS i Android, oraz chmury publiczne – zapewnia producent.

HP zapowiada dostarczenie nowych modeli obliczeniowych i usług dostosowanych do pracy hybrydowej. Zespół Teradici dołączy do HP.

Dwie trzecie pracowników będzie pracować zdalnie

HP zauważa, że praca hybrydowa staje się normą, Oczekuje się, że 67 proc. pracowników będzie pracować zdalnie przez co najmniej trzy dni w tygodniu.

Ponadto oprogramowanie do zdalnego pulpitu to duży i rozwijający się segment, który według prognoz będzie rósł w średnim tempie 17 proc. rocznie aż do 2028 r. – podaje HP.

Finalizacja transakcji powinna nastąpić w IV kw. 2021 r. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.