Amazon Web Services dołączył do Związku Cyfrowa Polska – organizacji zrzeszającej firmy z sektora ICT. W ramach związku AWS będzie zaangażowany m.in. w projekty transformacji cyfrowej biznesu i administracji publicznej w Polsce, szczególnie w obszarze chmury.

Szef Cyfrowej Polski Michał Kanownik liczy na to, że dzięki dołączeniu AWS do organizacji przyspieszenia nabierze rozwój chmury w Polsce.

Według danych PMR co czwarta firma w Polsce korzysta z chmury. Jest to wynik poniżej średniej UE (1 na 3 firmy). Jednak dynamika wzrostu jest spora – dwa lata temu z chmury korzystała 1 na 10 polskich firm. PMR prognozuje, że wartość rynku sięgnie 3 mld zł w 2022 r. wobec 2,24 mld zł w 2021 r.

Przed nami wiele pracy nad licznymi projektami skierowanymi m.in. do cyfryzującej się polskiej administracji publicznej i biznesu” – zapowiada prezes.

Przed rokiem do Związku Cyfrowa Polska dołączyła już organizacja e-commerce Amazona, a w ub.r. także m.in. Lexmark, TP Vision (właściciel marki Philips TV & Sound) i Asseco Poland. Wraz z AWS do związku należą 22 firmy.