.Wykorzystanie chmury w Europie rośnie. W sytuacji, gdy pandemia złagodniała, ale trwa wojna na Ukrainie, przedsiębiorstwa ponownie analizują swoje strategie chmurowe, aby zoptymalizować koszty i zwiększyć odporność, zapewniając jednocześnie zgodność z najnowszymi europejskimi przepisami – według raportu Forrestera.

Wynika badań pokazują, że 50 proc. europejskich decydentów w przedsiębiorstwach korzysta z platformy chmury publicznej, a 87 proc. z wielu platform.

Połowa (56 proc.) decydentów ds. infrastruktury w europejskich przedsiębiorstwach twierdzi, że modernizacja jest ich najwyższym priorytetem. Firmy wdrażają zestaw narzędzi, takich jak kubernetes, usługi natywne dla chmury i AI/ML, aby przetworzyć swoje aplikacje.

Decydenci od infrastruktury w europejskich przedsiębiorstwach deklarują, że 41 proc. ich całkowitego portfolio aplikacji znajduje się w chmurze publicznej.

Natywna chmura staje się nową normą – ​​22 proc. europejskich deweloperów regularnie korzysta z kontenerów w chmurze publicznej – według danych Forrestera.


Dane zawiera raport Forrestera „The State of European Cloud, 2022”.