Trzeba przyznać, że trudno o lepszy moment na tego typu wydarzenie. Ataki cybernetyczne z roku na rok stają się coraz powszechniejsze i bardziej niebezpieczne. W Europie w pierwszym półroczu było ich niemal dwukrotnie więcej niż rok wcześniej, a hakerzy wciąż starają się wykorzystać nowe realia pracy hybrydowej, by osiągnąć swoje cele.

– W ostatnim roku nastąpił ogromny wzrost ogólnej liczby cyberataków, w szczególności w makroregionie Europy i Bliskiego Wschodu. Ten znaczący i niepokojący trend wyraźnie podkreśla, że organizacje muszą być świadome sytuacji i zapewnić odpowiednie rozwiązania zabezpieczające. Ataki nie mogą być jedynie blokowane; należy im również zapobiegać. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom zabezpieczającym oraz opracowanym schematom reagowania większości ataków, nawet najbardziej zaawansowanych, można zapobiec bez zakłócania normalnego przepływu działalności przedsiębiorstw ­– wyjaśnia Wojciech Głażewski, dyrektor polskiego oddziału Check Point Software Technologies.

Check Point Experience (CPX) to jedno z największych i najpopularniejszych spotkań specjalistów bezpieczeństwa cybernetycznego w Polsce. Podczas tegorocznego wydarzenia, które odbędzie się już 13 października (udział bezpłatny): https://pages.checkpoint.com/cpx-poland-2021.html, eksperci dyskutować będą o tym, jak globalna pandemia wpłynęła na cyberzagrożenia i działalność cyberprzestępców oraz omówią strategię radzenia sobie z bieżącymi wyzwaniami. Przedstawione zostaną również nowości produktowe, które pozwalają przedsiębiorstwom różnych wielkości i branż sprostać codziennym zagrożeniom czyhającym w sieci.

Eksperci opowiedzą m.in. o ewolucji bezpieczeństwa pracy zdalnej; podpowiedzą, jak zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa pracowników i urządzeń końcowych, a także przytoczą przykłady implementacji zabezpieczeń dla środowisk chmurowych. Gościem specjalnym konferencji będzie Jonathan Fischbein, Dyrektor Działu Bezpieczeństwa Check Point Software, który podzieli się doświadczeniami związanymi z pandemią oraz wskaże na te najbardziej świeże trendy, z jakimi już się boryka, albo dopiero będzie musiał się zmierzyć sektor cyberbezpieczeństwa.

  

Check Point Experience 2021 w pigułce, czyli…

…konferencja odbędzie się 13 października 2021,

…udział jest bezpłatny,

…wymagana jest rejestracja na stronie https://pages.checkpoint.com/cpx-poland-2021.html.