Check Point kupuje start-up Avanan, który specjalizuje się w ochronie poczty elektronicznej. Jego API blokuje niebezpieczne e-maile zanim wpadną do skrzynki, wykorzystując narzędzia AI.

Check Point zapewnia, że połączona oferta będzie jedynym na rynku ujednoliconym narzędziem do ochrony pracowników zdalnych przed złośliwymi plikami, adresami URL i phishingiem za pośrednictwem e-mail, pakietów do współpracy, sieci i punktów końcowych. Cena zakupu wynosi od 250 do 300 mln dol. – według nieoficjalnych informacji.

„Musimy być dominującym graczem w poczcie e-mail” – stwierdził dla CRN USA Eyal Manor, szef zarządzania produktami zabezpieczającymi w Check Point Software.

Przekonuje, że technologia Avanan uprości zadania partnerom, którzy świadczą SOC as a Service, ułatwiając ochronę poczty klientów.

6 lat na rynku, 2,5 mln chronionych skrzynek

Avanan to nowojorska firma założona w 2015 r. Ma ponad 5 tys. klientów i chroni ponad 2,5 mln skrzynek pocztowych. Sprzedawała dotąd głównie bezpośrednio klientom MŚP w USA.

Współzałożyciel i CEO Avanana Gil Friedrich zostanie wiceprezesem Check Pointa ds. bezpieczeństwa poczty elektronicznej.

Jest to szóste przejęcie Check Pointa w ciągu ostatnich 3 lat. Ostatnio firma wchłonęła we wrześniu 2020 r. start-up Odo Security zajmujący się bezpieczeństwem zdalnego dostępu, a w grudniu 2019 r. kupiła Protego, specjalizujący się w bezpieczeństwie bezserwerowym.

Źródło: CRN USA