Branża technologiczna jest „teraz bardziej niezbędna” niż kiedykolwiek – uważa CEO Intela Bob Swan, ponieważ zapewnia niezbędne usługi, narzędzia i infrastrukturę milionom ludzi, którzy zmagają się z wirusem i wykonują swoją pracę zdalnie – stwierdził według amerykańskiego CRN-a.

Lider Intela uważa, że Covid-19 przyspieszy cyfryzację produktów i usług, bo zmienia sposób, w jaki ludzie żyją i pracują.

„Jesteśmy świadkami tego, co na pewno zostanie zapamiętane jako historyczne wdrożenie pracy zdalnej i cyfrowego dostępu do usług w każdej dziedzinie, w tym medycyny, edukacji, administracji, rozrywki." – uważa szef korporacji.

CEO jednego z partnerów Intela i dostawców komputerów w USA, Velocity Micro, uważa, że firmy IT będą musiały znaleźć nowe sposoby, aby zapewnić użytkownikom możliwość korzystania ze środowisk podobnych do stacji roboczych niezależnie od lokalizacji, tak aby mogli wykonywać pracę zdalną z dowolnego miejsca.

Dostępność procesorów na ponad 90 proc.

CEO Bob Swan zapewnia, że Intel działa "na względnie normalnych zasadach” i pracuje nad tym, aby utrzymać wysoki poziom terminowości dostaw procesorów, który obecnie według szefa koncernu przekracza 90 proc. dla partnerów i klientów. Niewystarczająca podaż CPU już od 2018 r. sprawia problemy producentom PC.

CEO Lenovo: teraz widać wartość technologii
 
CEO Lenovo Yuanqing Yang uważa, że epidemia zwiększy znaczenie IT.

„Teraz bardziej niż kiedykolwiek widzimy wartość posiadania odpowiedniej technologii, czy jest to badacz pracujący nad szczepionką, nauczyciel prowadzący klasę online, czy osoby korzystające z internetu w domu, aby wykonać swoją pracę” –  napisał Yuanqing Yang na Linkedinie według crn.com – „Technologia odegra kluczową rolę, pomagając stawić czoła krótkoterminowym wyzwaniom, które stworzył wirus”.

Poinformował również, że Lenovo zamknęło fabryki w Chinach na kilka tygodni, ale wpływ na dostawy był krótkoterminowy, bo działało ponad 30 zakładów produkujących dla Lenovo na całym świecie.