Targi Cebit odbędą się w Moskwie w czerwcu br. (25-27.06). Ich organizatorem, tak jak zlikwidowanej w br. imprezy w Hannowerze, jest Deutsche Messe oraz lokalny Skalkovo Technopark.

Cebit Russia jest promowana jako "pierwszy biznesowy festiwal innowacji i technologii cyfrowych". Organizatorzy informują o 150 wystawcach. Moskiewski Cebit ma koncentrować się na rozwiązaniach i technologiach cyfrowych dla ponad 20 branż. Wśród nich są m.in. rolnictwo, budownictwo, edukacja, ochrona zdrowia, finanse i bankowość, energia, marketing, przemysł paliwowy, usługi komunalne i in.  

Cebit w Moskwie odbędzie się po raz pierwszy. W grudniu ub.r. Deutsche Messe oznajmiło, że rezygnuje z odbywającej się od ponad 30 lat imprezy w Hannoverze, ze względu na drastyczny spadek frekwencji i przesunięcie zainteresowania wystawców na targi branżowe (zatem targi w Moskwie wpisują się w ten trend, koncentrując się na rozwiązaniach dla poszczególnych sektorów gospodarki).

Deutsche Messe mimo skasowania głównej imprezy w Niemczech nadal będzie korzystać z renomy marki Cebit. W listopadzie br. odbędą się targi Cebit Asean w Bangkoku (Tajlandia, były już w ub.r.), a w październiku br. kolejny raz odbędzie się Cebit Australia w Sydney. Nie są wykluczone inne lokalne Cebit-y w różnych regionach świata.  

Według zapowiedzi z grudnia ub.r. część tematów zlikwidowanego Cebit-u w Hannowerze zostanie włączona do targów przemysłowych Hannover Messe (1-5 kwietnia br.). Więcej powinno wyjaśnić się 24 stycznia, gdy podczas targowego "preview" wystawcy zaprezentują nowe produkty i rozwiązania. Na Hannover Messe spodziewanych jest ok. 6 tys. wystawców.