Sąd okręgowy dla Centralnej Kalifornii wstępnie zatwierdził ugodę w sprawie z pozwu zbiorowego amerykańskich inwestorów przeciwko spółce. Jej warunki strony uzgodniły już ponad rok temu, w grudniu 2021 r.

Spółka zgodziła się na zapłatę 1,85 mln dol. (obecnie ok. 8,2 mln zł) w zamian za całkowite wycofanie się powodów z jakichkolwiek roszczeń wobec CD Projektu i członków jego zarządu. Część uzgodnionej kwoty zostanie pokryta przez ubezpieczyciela.

Sprawa jest związana z premierą Cyberpunka pod koniec 2020 r. Okazało się, że wersja konsolowa gry jest niedopracowana, co spowodowało drastyczną przecenę wartości akcji polskiego studia.

W USA w imieniu inwestorów – nabywców amerykańskich papierów wartościowych opartych na akcjach CD Projektu, zostały złożone pozwy zbiorowe (potem rozpatrywane w jednym postępowaniu). Zarzucono w nich spółce podawanie„wprowadzających w błąd” oświadczeń dotyczących Cyberpunka 2077, przez co spadek kursu akcji CD Projektu po premierze gry miał zaskoczyć inwestorów, którzy ponieśli straty – twierdzono w pozwach.

Ugoda zamyka ten temat. CD Projekt podkreślał, że nie oznacza to przyznania się spółki do winy.

Po wydaniu postanowienia o wstępnym zatwierdzeniu ugody sąd przystąpi do kolejnych formalnych czynności.

W III kw. 2022 r. przychody grupy CD Projekt wyniosły 246 mln zł (+70 proc. r/r). Zysk netto poprawił się 6-krotnie, do 99 mln zł.

Od nowego roku współzałożyciel firmy i dotychczasowy wiceprezes, Marcin Iwiński, przeszedł do rady nadzorczej. Odszedł z niej natomiast Piotr Pągowski, który w minionych latach pełnił role kierownicze w Intelu, Microsofcie, HP.