Marcin Iwiński zrezygnował z funkcji wiceprezesa zarządu ds. międzynarodowych w CD Projekcie. Odejdzie z dniem 31 grudnia 2022 r.

Nie oznacza to jednak jego pożegnania z firmą. Zapowiada, że będzie kandydować na przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Pozostanie głównym akcjonariuszem (ma 12,78 proc. udziałów w CD Projekcie). Jak zapowiada, w radzie nadzorczej pozostanie aktywny i skoncentruje się na wsparciu zarządu.

Marcin Iwiński zakładał CD Projekt (zdj. CD Projekt)

Marcin Iwiński jest współzałożycielem CD Projektu. Od 1994 r. pracował dla spółek grupy, odpowiadając za rozwój biznesu i całość kontaktów międzynarodowych oraz strategię w zarządzie.

Piotr Pągowski po ponad dekadzie odchodzi

Zwolni się miejsce w radzie nadzorczej, bo jednocześnie rezygnację ogłosił Piotr Pągowski, obecnie wiceprzewodniczący rady nadzorczej CD Projektu (jest też w komitecie audytu). Po ponad dekadzie w tym gronie odejdzie 31 grudnia br.

Piotr Pągowski zasiada w radzie nadzorczej CD Projektu od 2011 r., czyli zaczynał w czasach, gdy CD Projekt stał się spółką giełdową po połączeniu z Optimusem, a następnie był w radzie nadzorczej największego polskiego producenta gier, gdy na rynek wchodziły kolejne superprodukcje: Wiedźmin 2, 3, Cyberpunk 2077, a przychody grupy wzrosły ze 136 mln zł w 2011 r. do 2,2 mld zł w 2020 r.

Piotr Pągowski pełnił role kierownicze w Intelu, Microsofcie, HP (zdj. CD Projekt).

Menedżer jest od niemal 30 lat związany z branżą. Pełnił role kierownicze w Intelu, gdzie od 1995 r. odpowiadał m.in. za strategię rozwoju w regionie Europy Środkowej, w Microsofcie (2006 – 2011) odpowiadał za rozwój rynku konsumenckiego i usługi on-line, a w HP (2011-2015) jako członek zarządu w Polsce kierował działem PC, a potem połączonymi działami komputerów i druku. Był też związany z grupą Action jako wiceprezes spółki Action Med (2015 – 2019). Do lutego 2021 r. był zarządzie Solwit, spółki działającej na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw. Jest współzałożycielem firmy Bioup (kosmetyki naturalne).