Nowe drukarki, w których użytkownicy mogą samodzielnie uzupełniać tusz, to Pixma G1400, G2400 i G3400. Wyposażono je w system stałego zasilania w atrament, nazwany przez producenta Continuous Ink Supply System (CISS). W zestawie są buteleczki z atramentem, które według danych Canona pozwalają wydrukować do 7 tys. stron w kolorze i do 6 tys. w czerni i bieli.

Pixma G1400 to drukarka jednofunkcyjna, a G2400 i G3400 to urządzenia wielofunkcyjne. Mają funkcje drukowania, skanowania i kopiowania. Każdy z nowych modeli został wyposażony w głowicę drukującą Fine. Zastosowano także rozwiązanie, która blokuje dostęp powietrza do pojemników podających atrament, co ma zagwarantować niezawodne działanie podczas drukowania większych ilości dokumentów. Rozdzielczość druku wynosi 4800×1200 dpi. Krople atramentu mają wielkość 2 pl.

G3400 została wyposażona w Wi-Fi. Umożliwia drukowanie bezprzewodowe z komputerów, smartfonów, tabletów. Urządzenie jest kompatybilne z aplikacją Canon Print. Dzięki łączności z chmurą, dokumenty i zdjęcia można wysyłać z serwisów takich jak Instagram, Google Drive, Facebook, Dropbox i Flickr. G3400 jest zgodna z oprogramowaniem Canon Easy-PhotoPrint+, które na tablecie lub w przeglądarce pozwala edytować zdjęcia przed wydrukowaniem i stworzyć np. kalendarze czy kartki z życzeniami. Użytkownicy uzyskają dostęp do serwisu z szablonami do tworzenia kartek i wycinanek. 

Nowe urządzenia pojawią się w Polsce w I kw. 2016 r. Ceny nie są jeszcze znane. Gwarancja producenta wynosi 1 rok.