Bunt nauczycieli informatyki przeciwko Microsoftowi
Nie chcą Microsoft 365 w szkołach.

Szkołom wystarczą rozwiązania open source – przekonują nauczyciele.
Nauczyciele informatyki w Badenii-Wirtembergii, niemieckim kraju związkowym, biją na alarm, ponieważ ministerstwo chce uczynić Microsoft 365 centralnym elementem platformy edukacyjnej – informuje niemiecki CRN.
Zdaniem nauczycieli zrzeszonych w organizacji branżowej korzystanie z chmury przez szkoły, nauczycieli i uczniów byłoby problematyczne z punktu widzenia prawa ochrony danych. Uważają oni również, że byłby to „krok wstecz” w edukacji demokracji w obszarze cyfrowym, suwerenności cyfrowej, otwartości i współpracy.
Przekonują, że szkołom wystarczą już istniejące rozwiązania open source, lepiej dostosowane ich zdaniem do wymagań placówek edukacyjnych, jak też zgodne z ochroną danych.
Wątpliwości wyraziły wcześniej niemieckie urzędy odpowiedzialne za ochronę danych, ostrzegając o możliwych konfliktach z RODO i wycieku danych do USA.
W przypadku szkół w grę wchodzi natomiast wiele wrażliwych danych, nie tylko osobowych, ale też np. dotyczących zachowań i ocen oraz chorób. Nauczyciele chcą więc zapewnień, że dane będą na stałe przechowywane w sieci szkolnej. Generalnie jednak uważają, że przejście na komercyjne rozwiązania nie jest dobrym pomysłem.
Źródło: www.ict-channel.com
Podobne aktualności
Przetarg w Poczcie Polskiej: 95 mln zł za oprogramowanie Microsoftu
Zawarto jedną z największych umów na dostawę oprogramowania w Polsce.
Microsoft o trzy długości przed Cisco
Pandemia porządnie rozruszała rynek zintegrowanej komunikacji i współpracy, i to nie tylko w chmurze. Rynek ma zdecydowanego lidera.
Komputery gamingowe na fali wznoszącej
Choć Google, Nvidia i Microsoft kuszą graczy usługami streamingu, komputery do gier wciąż cieszą się nieustającą popularnością. Co więcej, COVID-19 zwiększył zapotrzebowanie na tego typu sprzęt i wszystko wskazuje, że w najbliższych latach ta tendencja będzie podtrzymana.