Wniosek złożyła 24 października należąca do Arkadiusza i Sławomira Tomalów spółka Domex, zarządzająca częścią marketów Media Expert (ponad 70) oraz sklepami internetowymi Megamarket, 123Klik i Elecit. Obaj menedżerowie są także właścicielami spółki OpenMedia, która w tym miesiącu uzyskała pozwolenie UOKiK na zakup sieci Avans (która ma ponad 100 sklepów własnych i ponad 200 franczyzowych). Domex podpisał umowę na zakup zorganizowanej części Havo, czyli 41 sklepów.

– Zakup Havo to kolejny krok w kierunku budowy znaczącej, ogólnopolskiej grupy elektromarketów skupionych w jednych rękach. Dzięki zakupowi ponad 40 sklepów Havo możliwy będzie skokowy wzrost przychodów z posiadanej przez nas sieci
– mówi Arkadiusz Tomala, prezes Domeksu i OpenMedia.

Havo to sieć sklepów ze sprzętem RTV i AGD oraz z multimediami. Firma prowadzi działalność handlową od 1990 roku, w 2006 r. do sieci partnerskiej włączono e-sklepy. Początkowo placówki Havo zlokalizowane były wyłącznie w województwie podlaskim, natomiast w 2010 roku spółka weszła do trzech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Od września 2008 roku podlaska sieć sklepów Havo działa w strukturach grupy Partner AGD RTV (wcześniej Eldom). Grupa Partner jest wspólnym przedsięwzięciem kilku polskich dystrybutorów sprzętów AGD i RTV. Obecnie sklepy Havo znajdują się 37 miastach w północno – wschodniej Polski. Centrala mieści się w Białymstoku. Prezesem firmy jest Wojciech Kuryłek.