Od kwietnia br. na rynku będą notebooki Toshiby przystosowane do pracy w sieciach bezprzewodowych, dzięki zastosowanej technice Bluetooth. Pierwsze modele, notebooki z serii Tecra 8200, mają wyświetlacze z matrycą TFT o przekątnej 14,1 cala. Komputery dostępne będą w dwóch konfiguracjach: z procesorem Intel Pentium III 750 MHz, 128 MB pamięci (rozszerzalnymi do 512 MB) i twardym dyskiem o pojemności 10 GB lub z procesorem Intel Pentium III 850 MHz, 256 MB pamięci (rozszerzalnej do 512 MB), twardym dyskiem 20 GB.
Notebooki wyposażono też w napęd CD-ROM, zintegrowaną kartę sieciową Ethernet, procesor graficzny Trident XP 16 MB oraz zintegrowany faksmodem. Mają dwa porty USB. Wbudowany moduł komunikacyjny Mini-PCI i antena pozwalają na podłączenie się do sieci z maksymalnej odległości 100 metrów. Funkcję sieci bezprzewodowej można wyłączyć specjalnym przełącznikiem, jeśli jest taka potrzeba (np. w podróży gdzie tradycyjna łączność nie jest dostępna).
Tectra 8200 są dostarczane z oprogramowaniem komunikacyjnym SPANworks (Spontaneous Personal Area Networking) i systemem operacyjnym do wyboru Windows 98/2000/NT 4.0. Opcjonalnie można wyposażyć komputery w kartę PC Fingerprint, która zabezpiecza przed kradzieżą oraz urządzenie Bluetooth, które pozwala na komunikację bezprzewodową z innym urządzeniami wykorzystującymi tę technikę. Tecra 8200 jest kompatybilna z wcześniejszymi wersjami stacji dokujących serii Tecra 8100.
Notebooki Tecra 8200 są objęte trzyletnią międzynarodową gwarancją.