Pochodząca z Kanady firma, która przed dekadą dominowała na rynku smartfonów dla biznesu, obecnie oferuje oprogramowanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi. Działa także na nowych rynkach, takich jak rozwiązania dla autonomicznych samochodów. W branży zarządzania urządzeniami mobilnymi zdobyła już silną pozycję.  W po raz pierwszy w tym roku opublikowanym Magicznym Kwadrancie Gartnera dla rozwiązań Unified Endpoint Management (UEM) została umieszczona w polu liderów.

Odkąd zakończyła swój biznes oparty na smartfonach, coraz częściej inwestuje w też cyberbezpieczeństwo. Teraz zdecydowała się wydać 1,4 mld dol. na zakup Cylance – firmy specjalizującej się w zastosowaniach sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do przeciwdziałania naruszeniom bezpieczeństwa, jeszcze zanim do niech dojdzie.

BlackBerry planuje zintegrować technologię Cylance ze swoją platformą, zapewniając ochronę nie tylko urządzeniom końcowym w przedsiębiorstwach, ale także wdrożeniom na rosnącym rynku Internetu rzeczy (IoT).

Według BlackBerry po zakończeniu transakcji firma Cylance będzie nadal działać jako osobny podmiot. Umowa ma zostać zamknięta do lutego 2019 r.