Już ósmy kwartał z rzędu utrzymuje się silny wzrost przychodów na rynku bezpieczeństwa sieci. W III kw. 2022 r. wyniósł 17 proc. r/r – według Dell’Oro Group.

Inwestycje w transformację cyfrową i pracę hybrydową nadal napędzały rynek zabezpieczeń sieciowych, zarówno w przypadku tradycyjnych, sprzętowych rozwiązań, jak i chmurowych.

Co istotne podaż sprzętu sieciowego znacznie wzrosła, co pozwoliło producentom zmniejszyć zaległości powstałe w ciągu ostatniego roku.

Liderzy rynku

Kwartalne przychody z firewalli po raz pierwszy przekroczyły 3 mld dol. przy historycznie wysokim wzroście przychodów.

Trzej najwięksi dostawcy zapór sieciowych, Cisco, Fortinet i Palo Alto Networks (w kolejności alfabetycznej), mieli w sumie 55 proc. udziału w rynku w ujęciu wartościowym.

Zscaler zajął pierwsze miejsce pod względem obrotów w segmencie SSE (Security Service Edge), mając 12-procentową przewagę nad Symantekiem (należącym do Broadcoma).

Firmy będą ograniczać budżety, ale na cyberbezpieczeństwo powinny znaleźć się pieniądze.

Wraz ze wzrostem pesymizmu co do krótkoterminowych warunków makroekonomicznych, przedsiębiorstwa zaciskają pasa. Spodziewamy się pewnej modulacji wzrostu z początkiem 2023 r. Bezpieczeństwo sieci pozostaje najwyższym priorytetem przedsiębiorstw i chociaż żaden rynek nie jest odporny na recesję, to bezpieczeństwo sieci tradycyjnie było na nią bardzo odporne” – mówi Mauricio Sanchez, dyrektor w Dell’Oro.