Palo Alto Networks przejmuje Cloudgenix, dostawcę rozwiązań SD-WAN. Uzgodniona cena to 420 mln dol. Finalizacja transakcji powinna nastąpić do końca lipca br.

Przejęte technologie poszerzą ofertę SASE (secure access service edge) od Palo Alto. Według Gartnera jest to wschodząca koncepcja bezpieczeństwa cyfrowego, łącząca WAN i usługi bezpieczeństwa sieci, takie jak CASB, FWaaS i Zero Trust, w jeden model usług dostarczany w chmurze. Takie platformy ma cechować elastyczność, efektywność i oszczędności.

Gartner spodziewa się, że do 2024 r. co najmniej 40 proc. przedsiębiorstw będzie miało strategie wdrożenia SASE, wobec mniej niż 1 proc. w końcu 2018 r.

SASE ma zapewnić ochronę i bezproblemowy dostęp zdalnym użytkownikom, korzystającym z zasobów chmurowych i lokalnych. W erze pracy w domu takie rozwiązania zyskują na znaczeniu.
 
"W miarę jak przedsiębiorstwo staje się coraz bardziej rozproszone, klienci oczekują zwinnych rozwiązań, a to dotyczy zarówno bezpieczeństwa, jak i sieci" – komentuje Nikesh Arora, CEO Palo Alto Networks.

Cloudgenix to już szósta firma przejęta przez Palo Alto w ciągu minionego roku (w sumie kosztowało to firmę 1,6 mld dol.). Start-up pozyskał wcześniej 100 mln dol. finansowania. Działa od 2013 r., ma ok. 250 klientów, w tym duże podmioty z takich branż jak retail, produkcja, finanse, ochrona zdrowia, IT.